Skip to content

60 Old Orchard DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$98,000
Last Sale Date
Dec 20, 1991

Property Information

Block12804
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class28
Description2SF1G
Dwellings2
ZoningRL
Sq Footage1,608
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
27%
Improvement Value:$108,200
73%
Total Assessment$148,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,533+2.8%
2024$5,380+4.6%
2023$5,144+0.9%
2022$5,097-4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$98,000

To:

Sq Ft1,608DeedBook 4533, Page 911

Property Built

Built

Year Built: 1989