Skip to content

27 Kenwood DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$71,975
Last Sale Date
May 21, 1993

Property Information

Block1301.01
Lot3.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page13.1

Building Details

Building Class33
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,100
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$19,000
29%
Improvement Value:$46,500
71%
Total Assessment$65,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,556+2.7%
2024$2,488+4.4%
2023$2,384+0.9%
2022$2,363+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$71,975

To:

Sq Ft1,100DeedBook 4622, Page 737

Property Built

Built

Year Built: 1992