Skip to content

Chews Landing Road(Unit QFARM)Sicklerville, NJ 08081

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$881,720
Last Sale Date
Sep 30, 2025

Property Information

Block1302
Lot4
QualifierQFARM
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage---
Acreage33.65

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$29,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,096+7.2%
2024$1,022+9.2%
2023$935-3.6%
2022$971+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$881,720

To:

DeedBook 12945, Page 835