Skip to content

545 Chews Landing RoadSicklerville, NJ 08081

Built 1979

Last Sale Date
Nov 30, 2022

Property Information

Block1302
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,152
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,400
29%
Improvement Value:$93,700
71%
Total Assessment$132,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,905+2.9%
2024$4,768+4.6%
2023$4,558+0.9%
2022$4,516+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1979