Skip to content

Sicklerville Road(Unit QFARM)Sicklerville, NJ 08081

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$1,600,000
Last Sale Date
Sep 30, 2025

Property Information

Block1303
Lot9
QualifierQFARM
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage---
Acreage51.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$50,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,873+7.2%
2024$1,748+9.1%
2023$1,602-3.5%
2022$1,660+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,600,000

To:

DeedBook 12952, Page 100