Skip to content

310 Johnny Boy Lane

Berlin, NJ 08009

Built 2000

Last Sale Price
$505,000
Last Sale Date
Jun 12, 2024

Property Information

Block1501.03
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1501

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage2,846
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
24%
Improvement Value:$209,800
76%
Total Assessment$274,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,723+5.1%
2024$10,200+4.4%
2023$9,773+0.9%
2022$9,687+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$505,000

To:

Sq Ft2,846DeedBook 12614, Page 1802

Property Sale

Sale
$196,909
DeedBook 5104, Page 943

Property Built

Built

Year Built: 2000