Skip to content

154 Hearthstone Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2006

Last Sale Price
$423,260
Last Sale Date
Jul 27, 2007

Property Information

Block1504.01
Lot35
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class16
Description1.5SF2G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage2,492
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
19%
Improvement Value:$221,600
81%
Total Assessment$273,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,676+2.7%
2024$10,394+4.4%
2023$9,959+0.9%
2022$9,871+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$423,260

To:

Sq Ft2,492DeedBook 8718, Page 1859

Property Sale

Sale
$423,260
DeedBook 8253, Page 1926

Property Built

Built

Year Built: 2006