Skip to content

198 Hearthstone Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2006

Last Sale Price
$257,790
Last Sale Date
Aug 10, 2006

Property Information

Block1504.01
Lot57
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,420
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
25%
Improvement Value:$156,100
75%
Total Assessment$208,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,120+2.7%
2024$7,906+4.4%
2023$7,575+0.9%
2022$7,508+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$257,790

To:

Sq Ft1,420DeedBook 8316, Page 1412

Property Built

Built

Year Built: 2006