Skip to content

5 Briarcliff Road

Atco, NJ 08004

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 30, 2018

Property Information

Block1504
Lot36
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,424
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
23%
Improvement Value:$138,400
77%
Total Assessment$180,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,039+2.7%
2024$6,853+4.4%
2023$6,567+0.9%
2022$6,509+0.6%
Property History
Sales6

Property Sale

Sale
$197,000

From:

To:

Sq Ft1,424DeedBook 10153, Page 824Recorded2/11/2015

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 9049, Page 126

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 8213, Page 1144

Property Sale

Sale
$197,500
DeedBook 7997, Page 43

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 5096, Page 323

Property Sale

Sale
$52,800

Property Built

Built

Year Built: 1966