Skip to content

28 Briarcliff Road

Atco, NJ 08004

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 1, 1995

Property Information

Block2403
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,480
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
30%
Improvement Value:$98,000
70%
Total Assessment$140,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,463+2.7%
2024$5,319+4.4%
2023$5,096+0.9%
2022$5,051+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964