Skip to content

399 Tansboro RoadBerlin, NJ 08009

Built 1847

Last Sale Price
$152,500
Last Sale Date
May 25, 2023

Property Information

Block1604
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,512
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$19,400
19%
Improvement Value:$84,100
81%
Total Assessment$103,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,039+9.7%
2024$3,682+4.7%
2023$3,517+1.0%
2022$3,484+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$152,500

To:

Sq Ft1,512DeedBook 12400, Page 195

Property Sale

Sale
$37,500

Property Built

Built

Year Built: 1847