Skip to content

7 Woodvale Drive

Atco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$169,000
Last Sale Date
Jul 27, 2018

Property Information

Block2401.01
Lot35
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page24.1

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,508
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
25%
Improvement Value:$129,200
75%
Total Assessment$171,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,680+2.7%
2024$6,504+4.4%
2023$6,232+0.9%
2022$6,177+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$169,000

To:

Sq Ft1,508DeedBook 10977, Page 605

Property Sale

Sale
$216,000
DeedBook 8630, Page 1877

Property Sale

Sale
$114,500
DeedBook 5174, Page 772

Property Sale

Sale
$92,000
DeedBook 4890, Page 30

Property Sale

Sale
$73,992
DeedBook 4128, Page 308

Property Built

Built

Year Built: 1986