Skip to content

4 Oakview Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2009

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Sep 11, 2007

Property Information

Block1604
Lot19.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class17
Description1SFR
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,603
Acreage3.44

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
12%
Improvement Value:$318,100
88%
Total Assessment$360,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,801+2.8%
2024$13,430+4.5%
2023$12,858+0.9%
2022$12,742+0.6%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 2009

Property Sale

Sale
$130,000

To:

Sq Ft2,603DeedBook 8709, Page 749

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 4188, Page 238