Skip to content

429 Wright Avenue

Berlin, NJ 08009

Built 1969

Last Sale Date
Sep 2, 2069

Property Information

Block901
Lot19.05
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page09

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,635
Acreage1.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,300
25%
Improvement Value:$137,200
75%
Total Assessment$182,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,121+2.7%
2024$6,933+4.4%
2023$6,643+0.9%
2022$6,585+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1969