Skip to content

504 Erial Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1939

Last Sale Price
$20,000
Last Sale Date
Jul 20, 1992

Property Information

Block2001
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,326
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,600
22%
Improvement Value:$108,400
78%
Total Assessment$139,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,424+2.7%
2024$5,281+4.4%
2023$5,060+0.9%
2022$5,015+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$20,000

To:

Sq Ft1,326DeedBook 4569, Page 398

Property Built

Built

Year Built: 1939