Skip to content

19 Tavistock Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2005

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Jul 26, 2017

Property Information

Block201.01
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-A
Sq Footage2,334
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
21%
Improvement Value:$205,800
79%
Total Assessment$260,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,176+2.7%
2024$9,908+4.4%
2023$9,493+0.9%
2022$9,410+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$265,000

To:

Sq Ft2,334DeedBook 10695, Page 494

Property Sale

Sale
$301,547
DeedBook 8063, Page 54

Property Built

Built

Year Built: 2005