Skip to content

333 Bittlewood Avenue

Berlin, NJ 08009

Built 2013

Last Sale Price
$253,342
Last Sale Date
Aug 16, 2013

Property Information

Block201.06
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page02

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPC-A
Sq Footage2,064
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
23%
Improvement Value:$184,000
77%
Total Assessment$239,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,326+2.7%
2024$9,080+4.4%
2023$8,700+0.9%
2022$8,623+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$253,342

To:

Sq Ft2,064DeedBook 9876, Page 1464

Property Built

Built

Year Built: 2013

Property Sale

Sale
$1,300,000
DeedBook 9411, Page 1700