Skip to content

485 Williamstown Road(Block 2102 Lot 6)Sicklerville, NJ 08081

Built 1990
Commercial

Last Sale Price
$202,000
Last Sale Date
Jun 6, 1997

Property Information

Block2102
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage18,829
Acreage1.86

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$427,800
41%
Improvement Value:$607,800
59%
Total Assessment$1,035,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$40,409+2.7%
2024$39,342+4.4%
2023$37,696+0.9%
2022$37,364+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$202,000

To:

Sq Ft18,829DeedBook 4889, Page 713

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 4017, Page 876