Skip to content

108 Summerbrooke Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Nov 14, 2020

Property Information

Block2203.01
Lot1.19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2201

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage3,418
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,000
19%
Improvement Value:$271,600
87%
Total Assessment$311,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,143+2.7%
2024$11,822+4.4%
2023$11,328+0.9%
2022$11,228+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$294,000
Sq Ft3,418DeedBook 11337, Page 1668Recorded2/27/2020

Property Sale

Sale
$415,566
DeedBook 8142, Page 1477

Property Built

Built

Year Built: 2005