Skip to content

1 Lily Court

Atco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$287,000
Last Sale Date
Dec 20, 2021

Property Information

Block2401.01
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page24.1

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,464
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
22%
Improvement Value:$148,200
78%
Total Assessment$190,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,422+2.7%
2024$7,226+4.4%
2023$6,923+0.9%
2022$6,862+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$287,000

To:

Sq Ft1,464DeedBook 11977, Page 1929

Property Sale

Sale
$220,000
DeedBook 8096, Page 324

Property Sale

Sale
$189,000
DeedBook 7825, Page 1434

Property Sale

Sale
$102,000
DeedBook 4989, Page 198

Property Sale

Sale
$123,600
DeedBook 4473, Page 549

Property Sale

Sale
$98,000
DeedBook 4252, Page 648

Property Built

Built

Year Built: 1986