Skip to content

74 Woodstream Drive

Atco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Jan 14, 2025

Property Information

Block2401.05
Lot47
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,464
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
23%
Improvement Value:$137,500
77%
Total Assessment$179,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,004+2.7%
2024$6,819+4.4%
2023$6,534+0.9%
2022$6,476+0.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$315,000

To:

DeedBook 12769, Page 1583

Property Sale

Sale
$175,000

From:

To:

Sq Ft1,464DeedBook 10868, Page 1439Recorded4/24/2018

Property Sale

Sale
$146,500

To:

DeedBook 7413, Page 1050

Property Sale

Sale
$115,900

To:

DeedBook 5044, Page 443

Property Sale

Sale
$80,519
DeedBook 4185, Page 577

Property Built

Built

Year Built: 1986