Skip to content

57 Woodstream DriveAtco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$172,500
Last Sale Date
May 23, 2019

Property Information

Block2401.03
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,548
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
24%
Improvement Value:$131,300
76%
Total Assessment$173,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,762+2.7%
2024$6,584+4.4%
2023$6,308+0.9%
2022$6,253+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$172,500

To:

Sq Ft1,548DeedBook 11178, Page 1272

Property Sale

Sale
$214,900
DeedBook 7898, Page 1474

Property Sale

Sale
$109,900
DeedBook 5133, Page 752

Property Sale

Sale
$117,900
DeedBook 4455, Page 681

Property Sale

Sale
$78,972
DeedBook 4119, Page 255

Property Built

Built

Year Built: 1986