Skip to content

25 Windingbrook Drive

Atco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 7, 2001

Property Information

Block2401.01
Lot82
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,048
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
27%
Improvement Value:$114,300
73%
Total Assessment$156,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,099+2.7%
2024$5,938+4.4%
2023$5,689+0.9%
2022$5,639+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$93,500
DeedBook 4749, Page 207

Property Sale

Sale
$97,500
DeedBook 4593, Page 455

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 4264, Page 892

Property Built

Built

Year Built: 1986