Skip to content

219 Camden Avenue

Atco, NJ 08004

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 13, 2011

Property Information

Block3126
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,056
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$24,300
26%
Improvement Value:$67,600
74%
Total Assessment$91,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,586+2.7%
2024$3,491+4.4%
2023$3,345+0.9%
2022$3,316+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$24,105
DeedBook 5036, Page 116

Property Built

Built

Year Built: 1976

Property Sale

Sale
$2,750