Skip to content

6 Woodstream Drive

Atco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$166,000
Last Sale Date
Jan 10, 2014

Property Information

Block2401.05
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,568
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
22%
Improvement Value:$148,800
78%
Total Assessment$190,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,445+2.7%
2024$7,248+4.4%
2023$6,945+0.9%
2022$6,884+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$166,000

To:

Sq Ft1,568DeedBook 9954, Page 974

Property Sale

Sale
$85,213
DeedBook 4208, Page 945

Property Built

Built

Year Built: 1986