Skip to content

24 Woodvale Drive

Atco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$167,000
Last Sale Date
Aug 29, 2018

Property Information

Block2401.04
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,103
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
25%
Improvement Value:$126,100
75%
Total Assessment$168,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,559+2.7%
2024$6,386+4.4%
2023$6,119+0.9%
2022$6,065+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$167,000

To:

Sq Ft1,103DeedBook 10972, Page 589

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 9605, Page 1647

Property Sale

Sale
$119,900
DeedBook 5102, Page 675

Property Sale

Sale
$81,780
DeedBook 4170, Page 33

Property Built

Built

Year Built: 1986