Skip to content

122 Hayes Mill Road

Atco, NJ 08004

Built 1960

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Oct 14, 2022

Property Information

Block2401
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,072
Acreage1.91

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,200
25%
Improvement Value:$145,000
75%
Total Assessment$193,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,539+2.7%
2024$7,340+8.2%
2023$6,782+0.9%
2022$6,721+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000

To:

Sq Ft2,072DeedBook 12255, Page 1661

Property Sale

Sale
$53,000
DeedBook 3854, Page 520

Property Built

Built

Year Built: 1960