Skip to content

5 Bromley CourtAtco, NJ 08004

Built 1996

Last Sale Price
$116,500
Last Sale Date
Jul 26, 1996

Property Information

Block2402.05
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,028
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
21%
Improvement Value:$171,200
79%
Total Assessment$216,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,436+6.4%
2024$7,929+4.4%
2023$7,597-2.6%
2022$7,801+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$210,000

To:

Sq Ft2,210DeedBook 9080, Page 1836

Property Sale

Sale
$136,900
DeedBook 5017, Page 414

Property Sale

Sale
$116,500

To:

Sq Ft2,028DeedBook 4836, Page 677

Property Built

Built

Year Built: 1996