Skip to content

29 Wakefield Road

Atco, NJ 08004

Built 1997

Last Sale Price
$126,700
Last Sale Date
May 27, 1997

Property Information

Block2402.07
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,026
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
21%
Improvement Value:$171,700
79%
Total Assessment$216,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,456+2.7%
2024$8,232+4.4%
2023$7,888+0.9%
2022$7,819+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$126,700

To:

Sq Ft2,026DeedBook 4888, Page 325

Property Built

Built

Year Built: 1997