Skip to content

47 Oakton Drive

Atco, NJ 08004

Built 1996

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Jan 16, 2017

Property Information

Block2402.06
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,080
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
20%
Improvement Value:$177,100
80%
Total Assessment$222,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,666+2.7%
2024$8,438+4.4%
2023$8,084+0.9%
2022$8,013+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$140,000

To:

Sq Ft2,080DeedBook 10594, Page 243

Property Sale

Sale
$226,000
DeedBook 7536, Page 1460

Property Sale

Sale
$172,250
DeedBook 5242, Page 53

Property Sale

Sale
$133,789
DeedBook 5057, Page 902

Property Built

Built

Year Built: 1996