Skip to content

30 Wakefield Road

Atco, NJ 08004

Built 1998

Last Sale Price
$124,900
Last Sale Date
Feb 27, 1998

Property Information

Block2402.04
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,100
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
20%
Improvement Value:$181,100
80%
Total Assessment$226,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,822+2.7%
2024$8,590+4.4%
2023$8,230+0.9%
2022$8,158+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$124,900

To:

Sq Ft2,100DeedBook 4937, Page 91

Property Built

Built

Year Built: 1998