Skip to content

26 Briarcliff Road

Atco, NJ 08004

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 28, 2000

Property Information

Block2403
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,824
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
20%
Improvement Value:$166,600
80%
Total Assessment$208,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,140+2.7%
2024$7,925+4.4%
2023$7,593+0.9%
2022$7,526+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964