Skip to content

4 Yale Road

Atco, NJ 08004

Built 1964

Last Sale Price
$219,000
Last Sale Date
Sep 16, 2005

Property Information

Block2403
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,928
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
26%
Improvement Value:$117,600
74%
Total Assessment$159,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,228+2.7%
2024$6,063+4.4%
2023$5,809+0.9%
2022$5,758+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$219,000

To:

Sq Ft1,928DeedBook 7966, Page 1995

Property Built

Built

Year Built: 1964