Skip to content

149 Hayes Mill Road

Atco, NJ 08004

Built 1965

Last Sale Price
$92,000
Last Sale Date
Mar 30, 1987

Property Information

Block2409
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,764
Acreage0.7

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$24,300
15%
Improvement Value:$136,300
85%
Total Assessment$160,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,017+2.8%
2024$5,851+4.6%
2023$5,596+0.9%
2022$5,544+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$92,000

To:

Sq Ft1,764DeedBook 4204, Page 470

Property Built

Built

Year Built: 1965