Skip to content

110 Lakeside Drive

Atco, NJ 08004

Built 1994

Last Sale Price
$149,000
Last Sale Date
Aug 1, 2022

Property Information

Block2410.01
Lot40
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2410

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,663
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
27%
Improvement Value:$108,200
73%
Total Assessment$148,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,783+2.7%
2024$5,630+3.2%
2023$5,457+42.1%
2007$3,840+8.0%
Property History

Property Sale

Sale
$149,000

To:

Sq Ft1,663DeedBook 12171, Page 1398

Property Sale

Sale
$169,000
DeedBook 7806, Page 1026

Property Sale

Sale
$88,000
DeedBook 7037, Page 1

Property Sale

Sale
$75,250
DeedBook 5025, Page 127

Property Built

Built

Year Built: 1994

Property Sale

Sale
$94,900
DeedBook 4554, Page 86