Skip to content

4 Pineview Avenue

Berlin, NJ 08009

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 29, 1997

Property Information

Block2601
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPI3
Sq Footage1,689
Acreage2.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,700
29%
Improvement Value:$123,600
71%
Total Assessment$173,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,762+2.7%
2024$6,584+4.4%
2023$6,308+0.9%
2022$6,253+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$47,900
DeedBook 4017, Page 774

Property Built

Built

Year Built: 1950