Skip to content

323 Lakedale Road(Block 2701 Lot 5)Berlin, NJ 08009

Built 1930
Farm (Regular)

Last Sale Price
$49,900
Last Sale Date
Mar 4, 2015

Property Information

Block2701
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,152
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,000
30%
Improvement Value:$75,200
70%
Total Assessment$107,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,183+2.7%
2024$4,073+4.4%
2023$3,902+0.9%
2022$3,868+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$49,900

To:

Sq Ft1,152DeedBook 10170, Page 311

Property Built

Built

Year Built: 1930