Skip to content

200 Williamstown Road

Berlin, NJ 08009

Commercial

Last Sale Price
$123,500
Last Sale Date
Oct 19, 1987

Property Information

Block2703
Lot12.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningPI3
Sq Footage---
Acreage0.84

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$101,200
28%
Improvement Value:$258,200
72%
Total Assessment$359,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,024+2.7%
2024$13,654+4.4%
2023$13,082+0.9%
2022$12,967+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$123,500

To:

DeedBook 4251, Page 549