Skip to content

204 Williamstown Road

Berlin, NJ 08009

Commercial

Last Sale Price
$1,000,000
Last Sale Date
Aug 31, 2017

Property Information

Block2703
Lot12.05
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningPI3
Sq Footage---
Acreage0.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,000
16%
Improvement Value:$251,700
84%
Total Assessment$299,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,694+2.7%
2024$11,386+4.4%
2023$10,909+0.9%
2022$10,813+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,000,000

To:

DeedBook 10816, Page 1529