Skip to content

13 Sassafras Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1996

Last Sale Price
$131,900
Last Sale Date
Dec 11, 1996

Property Information

Block2901.01
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2901

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,173
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
22%
Improvement Value:$157,700
78%
Total Assessment$202,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,909+2.7%
2024$7,701+4.4%
2023$7,378+0.9%
2022$7,313+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$131,900

To:

Sq Ft2,173DeedBook 4860, Page 669

Property Built

Built

Year Built: 1996