Skip to content

5 Fox Hollow Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$134,500
Last Sale Date
Sep 7, 2000

Property Information

Block12704
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,200
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
21%
Improvement Value:$169,900
79%
Total Assessment$214,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,385+2.7%
2024$8,164+4.4%
2023$7,822+0.9%
2022$7,754+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$134,500

To:

Sq Ft2,200DeedBook 5121, Page 494

Property Sale

Sale
$129,041
DeedBook 4551, Page 454

Property Sale

Sale
$621,036
DeedBook 43700, Page 893

Property Built

Built

Year Built: 1989