Skip to content

37 Conifer Way

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$329,285
Last Sale Date
Dec 28, 2005

Property Information

Block2901.02
Lot52
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2901

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,796
Acreage0.59

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
18%
Improvement Value:$199,700
82%
Total Assessment$244,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,548+2.7%
2024$9,296+4.4%
2023$8,907+0.9%
2022$8,829+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$329,285

To:

Sq Ft2,796DeedBook 8103, Page 937

Property Built

Built

Year Built: 2005