Skip to content

10 Conifer WaySicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$302,677
Last Sale Date
Jan 14, 2005

Property Information

Block2901.04
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2901

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,802
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
19%
Improvement Value:$195,000
81%
Total Assessment$240,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,365+2.7%
2024$9,118+4.4%
2023$8,736+0.9%
2022$8,659+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$302,677

To:

Sq Ft2,802DeedBook 7735, Page 37

Property Built

Built

Year Built: 2005