Skip to content

5 Scattergood Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$258,705
Last Sale Date
Jul 27, 2004

Property Information

Block302.04
Lot39
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,306
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
22%
Improvement Value:$192,800
78%
Total Assessment$247,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,669+2.7%
2024$9,414+4.4%
2023$9,020+0.9%
2022$8,941+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$258,705

To:

Sq Ft2,306DeedBook 7556, Page 1528

Property Built

Built

Year Built: 2004