Skip to content

22 Normans Ford Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Apr 30, 2018

Property Information

Block303.01
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.03

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,536
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
21%
Improvement Value:$130,400
79%
Total Assessment$165,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,454+2.7%
2024$6,284+4.4%
2023$6,021+0.9%
2022$5,968+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000

To:

Sq Ft1,536DeedBook 10893, Page 1707

Property Sale

Sale
$156,434
DeedBook 7535, Page 860

Property Built

Built

Year Built: 2004