Skip to content

1 Ebbetts Court

Atco, NJ 08004

Built 1994

Last Sale Price
$206,000
Last Sale Date
Jan 23, 2019

Property Information

Block3101.01
Lot20.08
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3101

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,536
Acreage2.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,800
34%
Improvement Value:$128,000
66%
Total Assessment$192,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,523+2.7%
2024$7,324+4.4%
2023$7,018+0.9%
2022$6,956+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$206,000

To:

Sq Ft1,536DeedBook 11079, Page 1163

Property Sale

Sale
$255,000
DeedBook 8403, Page 843

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 5206, Page 388

Property Sale

Sale
$108,800
DeedBook 4732, Page 803

Property Built

Built

Year Built: 1994