Skip to content

129 Fenway Avenue

Atco, NJ 08004

Built 1988

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Jul 29, 2005

Property Information

Block3101.02
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,552
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
27%
Improvement Value:$124,700
73%
Total Assessment$169,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,622+2.7%
2024$6,447+4.4%
2023$6,177+0.9%
2022$6,123+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$215,000

To:

Sq Ft1,552DeedBook 7983, Page 1462

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 7560, Page 600

Property Sale

Sale
$133,350
DeedBook 4427, Page 315

Property Sale

Sale
$115,590
DeedBook 4318, Page 666

Property Built

Built

Year Built: 1988