Skip to content

110 Forbes DriveAtco, NJ 08004

Built 1988

Last Sale Price
$163,475
Last Sale Date
Jul 14, 1989

Property Information

Block3101.03
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,266
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
21%
Improvement Value:$169,100
79%
Total Assessment$214,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,354+2.7%
2024$8,134+4.4%
2023$7,793+0.9%
2022$7,725+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$163,475

To:

Sq Ft2,266DeedBook 4385, Page 359

Property Sale

Sale
$1,008,000
DeedBook 4311, Page 290

Property Built

Built

Year Built: 1988