Skip to content

211 Stevens Avenue

Atco, NJ 08004

Built 1959

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Nov 7, 2005

Property Information

Block3110
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class15
Description1SS
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage800
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,500
29%
Improvement Value:$55,600
71%
Total Assessment$78,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,047+2.7%
2024$2,967+4.4%
2023$2,843+0.9%
2022$2,818+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959