Skip to content

215 Tenth Avenue

Atco, NJ 08004

Built 1949

Last Sale Date
Dec 21, 2022

Property Information

Block3121
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage---
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,500
35%
Improvement Value:$50,700
65%
Total Assessment$78,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,051+2.7%
2024$2,971+4.4%
2023$2,846+0.9%
2022$2,821+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1949